Päästjad mängisid maha tulekahju väikesaarel

Päästjate, politsei ja piirivalve ühisõppus Hobulaiul kolmapäeval oli esimene kord Läänemaal proovida valmisolekut reageerida siinsetel väikesaartel juhtunud õnnetustele.

Õppuse legendi järgi tuli Hobulaiul peetud lastelaagrisse nokastanud täiskasvanute seltskond, kes nõudis paadikaptenilt mandrile viimist.

Kapten polnud nõus, mille peale haaras üks meestest noa, ähvardas kaptenit ja lõikas läbi paadi nöörid. Kaminast võetud tukkidega süütas ta kapteni maja, millest süttis mets. Kurikael ise pani jooksu.

Tulekahjule reageerisid paatidega Lihula ja Haapsalu komando päästjad.

Peale nende toimetasid piirivalvurid saarele ka politsei ja reservpäästerühma liikmed, kes osalesid nii kustutustöödes kui ka plehku pannud kurikaela otsingul.

Tulele suudeti piir panna ja otsingukoer leidis tihedast võsast üles sinna peitu pugenud kurikaela.

Õppusest kokkuvõtteid tehes tunnistasid hindajad selle kordaläinuks, kui arvestada, et Haapsalu ja Lihula komando päästjatele oli see esimene kord oma jalg Hobulaiule tõsta.

Päästjate kohalejõudmine läks suuremate probleemideta. „Sadamas oli natuke segadust, aga see lahendati kiiresti. Kohale jõuti maksimaalse kiirusega,” ütles Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe, kellel on tulnud oma maakonnas sääraseid õppusi korraldada.

Üsna hästi sujus eri ametkondade vaheline koostöö, kuigi info jõudis ühest ametkonnast teise liikudes pisut moonduda.

Suurimaks mureks pidas Lindmäe aga seda, et väikesaartel olev varustus ei ühti päästjate igapäevatöös kasutatavaga.

Hobulaiu õppusegi puhul jäi üks üleminekuliitmik puudu, mistõttu oleks päris tulekahju korral üks voolikuliin veeta jäänud. „Õppused selleks ongi, et õppida,” ütles Lindmäe.

Läänemaa päästeosakonna juhi Andres Liiva sõnul on väikesaarte puhul peamine, et kohalikud üritaksid enne päästjate saabumist ise tulele piiri panna.

Seda enam, et kõigile saartele päästeameti töölaev ligi ei pääse. Esmaseks reageerimiseks on Hobulaiule ja Osmussaarele viidud nii voolikuid kui ka pump.

Kaire Reiljan, ilmunud Lääne Elus 23.07

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>