Otsingukoer leidis metsa eksinud mehe

Laupäeva õhtul leidis Päästekoerte Ühingu otsingukoer Koluvere kandis päev varem metsa eksinud eaka mehe.

Ööpäev metsas olnud mees oli küll märgade riietega ja külma saanud, kuid mitte alajahtunud, ja ta toimetati Läänemaa haiglasse.

Politsei sai reede õhtul kl 21.15 teate, et 70aastane Heino on Koluvere kandis metsasaadusi korjama läinud, kuid pole tagasi tulnud.

Õhtul meest otsima läinud politseipatrull leidis pool tundi hiljem teelt mehe jalgratta, kuid metsas otsingute alustamiseks oli juba liiga pime.

Kadunu otsimist alustati järgmisel hommikul. Eksinu tuttavate kaudu oli teada, et mehele tegi puusaliiges häda, siis arvati, et väga kaugele ta metsas liikuda ei saanud. Kõigepealt püüdis eksinut leida neljaliikmeline politseipatrull.

Kella 11.30 paiku jõudis kohapeale välja kutsutud helikopter. Kopterist polnud aga suurt abi, sest mets oli õhust otsimiseks liiga tihe.

Pärastlõunal kaasati mehe otsimisele peale politsei ka vabatahtlikud: kaitseliitlased, reservpäästerühma liikmed ja kohalikud. Metsa hakati ahelikus läbi kammima. Ka see ei andnud tulemusi.

Kl 16 paiku jõudsid kohale kaks päästekoera ja otsingupiirkonda laiendati. Kl 17.13 leidiski koer mehe koos pooliku marjaämbriga.

Haapsalu jaoskonna korrakaitseteenistuse vanema Tarmo Paio sõnul eksitas otsijaid esialgu metsaveerest leitud jalgratas, sest esmajärjekorras asuti meest otsima sellelt teepoolelt, kuhu jalgratas oli jäetud. Mees leiti aga hoopis teiselt poolt teed.

Tarmo Paio ütles, et ilmselt oli mees metsas läbi elanud väikese insuldi, sest tema kõnevõime oli häiritud. Mehe päästis see, et ta oli metsa minnes end paksult riidesse pannud, see hoidis alajahtumisest.

Koluvere otsing oli esimene suurem kadunud inimese otsing sel sügisel. „Hooaeg alles algab,” ütles Paio.

Ta toonitas, et metsa minnes peaksid inimesed sellest oma lähedasi teavitama ja ütlema, kus kandis metsa minnakse. Samuti tuleb kaasa võtta laetud mobiiltelefon ja see ka metsas olles sees hoida. „Kõik see vähendab otsimisel ajakulu ja aitab meil inimest kiiresti leida,” ütles Paio.

Kaire Reiljan, ilmunud Lääne Elus 13.09.2011

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>