LEADER projekt „Vabatahtlike merepäästjate varustuse hoolduseks ja hoiustamiseks vajaliku kuivatushaagise soetamine“

Projekti eesmärk on parandada mereturvalisust Lääne-Eestis ja tõsta varustusele paremate mobiilsete tingimuste loomise (kuivatusruumiga treileri) kaudu vabatahtlike merepäästjate reageerimiskiirust.

Projekti tulemusena arendatakse piirkonna arenguks vajalikku teenust ja parandatakse selle kättesaadavust – tänu investeeringule on igal ajal ja piirkonnas võimalik pakkuda operatiivsemat ja kvaliteetsemat teenust.

Lisaks panustab projekt piirkonna eripära ning kultuuripärandi hoidmisesse ja arendamisse, sest merepääste ja -turvalisuse valdkond on tihedalt seotud mere- ja kalandustraditsioonide, nende hoidmise ja arendamisega.

Projekti raames soetas Lääne RPR mobiilse kuivatusruumi (kuivatushaagise), kus on võimalik tingimustele vastavalt hoiustada ning kuivatada kvaliteetset spetsiifilist merepäästevarustust (nt kuivülikonnad, kiivrid, päästevestid jm). Mobiilne kuivatusruum vastab kõige enam rühma spetsiifikale ja osutatavale teenusele.

Treileril kuivatusruumi saab transportida mistahes sadamasse ning sündmuse jooksul saavad päästjad riided vahetada ja märja varustuse kohe kuivama panna. Päästjad saavad riideid vahetada kuivas ja soojas, varustus on alati tingimustele vastavalt hoiustatud ning lisaks on päästesündmuse puhul kogu varustus treileris kasutusvalmis. Mobiilne kuivatusruum on suureks abiks sündmuste ajal, mis asuvad laoruumist kaugemal.

Treiler on varustatud kappide, pinkide, riiulite, nagide ja stangedega ning seal on võimalik paigutada kogu varustus selliselt, et oleks õhku ja ruumi nende kuivamiseks. Kuivatusruum on varustatud elektriga (valgustus ja pistikud), sellel on päikesepaneelid elektri toomiseks ning olemas on ka kuivatamiseks eriti oluline ventilatsiooni ja põrandaküte.

Projekti kogumaksumus on 42 252 eurot, millest LEADERtoetus on 38 026,80 eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>